חקירות נתניהו: מי ינצח, הפקידות הבולשביקית או העם?

בימים אלו מתרחש קרב ענקים, ממש כך. בין ישראל של פעם, ישראל העייפה, הזקנה, לבין ישראל החדשה והמתקדמת. החקירות, עדי המדינה והמעצרים, רובם ככולם תוצאה של מאבק ענקים, מאבק כוחות על ההובלה של מדינת ישראל. האם יובילו אותה מספר בעלי אינטרסים, הפקידות הציבורית המושחתת, או שיוביל אותה העם, פשוטו כמשמעו.
בנימין נתניהו הנו אדם שנוי במחקלות ולא אהסס לומר אפילו יהיר ומעצבן, קשה להתווכח עם זה. הוא גם לא מתיישב טוב עם כל מי שאוהב נראות של דמוקרטיה ליברלית אמתית, כזו שאין בה מנהיג אחד חזק, ורוח לאומית.

אבל למעשה תחת מעטה הלאומנות לכאורה קיימת רוח ליברלית אמתית, ולהיפך - תחת מעטה הליברליות והשיוויניות לכאורה קיימת רוח פשיסטית ואכזרית מעין כמותה.

זה כל הבלוף של השמאל הסוציאלסטי שהקים את מדינת ישראל, שמאל "ערכי" לכאורה, שמתפאר בערכיו כבנוצות של טווס.

אבל זה שקר.

למעשה, שקר הערכיות והליברליות של מדינת ישראל, הוא שקר שמתנפץ בימים אלו ממש. אולם לשקר הזה, וגם את זה צריך לומר, שותפים כולם - שמאל וימין כאחד.

השקר הוא דבר אכזרי במיוחד כי כאשר הכל בסדר אין סיבה להתמרד.

לכן אין זה מקרה שההתמרדות שאנחנו רואים כאן לאחרונה איננה מוכוונת ישירות כנגד משטר הנישול והגזל, אלא בעקבות ערעור מעמדו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

זה יותר טוב מכלום.

בנימין נתניהו מערער על האליטות והכוח הפקידותי המושחת ששולט הלכה למעשה במדינה.

כל אחד יגיד לכם - מי ששולט במשרדי הממשלה הם לא השרים, אלא הפקידים. השרים באים והולכים, הפקידים נשארים, כולם יודעים זאת. 

נתניהו מוביל קו של שחרור כלכלי ובירקרטי של הממסד הישראל, זה מעצבן הרבה אנשים.

מבחינת הטפילים של המגזר הציבורי, המגזר הפרטי אמור מבחינתם לממן אותם לנצח, ויהי מה. 


הליכוד ללא נתניהו הוא סתם עוד מפלגה סוציאלסטית

תוציא את נתניהו מהליכוד ואתה מקבל עוד מפלגה סוציאלסטית, מלאה באנשים מיותרים, אנשי ארץ ישראל של "פעם", נגד קדמה ונגד שינוי, גלעד ארדן הוא אחד כזה למשל. ארדן כשלעצמו, בשיחות פרטיות לא יישמע ככל הנראה סוציאלסטי אלא כאביר הקדמה, אלא שהוא שבוי גם כן, לזה נגיע בהמשך.

נתניהו מבין שכדי לשרוד פוליטית הוא זקוק למרכז הליכוד, לוועדים ולשאר מרכזי הכוח הטיפילים שמוצצים את דמה של המדינה השקם וערב.

זו הסיבה למשל לסירובו של נתניהו לייצוא קנאביס, בשל ככל הנראה לחץ מצידו של ארדן שנתון ללחצים מצד מי שלדעתי שולטים בכל משרד הפנים בכל הקשור לקנאביס לפחות - אנשי הרשות למלחמה בסמים.

בכל משרד ממשלתי יש את "הרשות למלחמה בסמים" משלו, שמסובבת את הכל מאחורי הקלעים, מונעת קדמה ושינוי.

נתניהו מבקש לשנות לאט ובדרכו שלו, ומישהו שם במסדרונות הפקידותיים לא אוהב את זה.

חייבים להמשיך לאפשר לרוח השוק החופשי שמוביל נתניהו להרים ראש, ולא להקשיב לפופוליזם של כתבים ואנשי תקשורת שמבחינתם כל בעיה מתחילה ונגמרת, או יותר נכון הפתרון לראות עיניהם - במעורבות בלתי מספקת של המדינה.

כך למשל הכתבת הכלכלית ליאת רון, שמבקשת בתוכנית "לפני החדשות" בהגשת אודי סגל, לחוקק את חוק הזכיינות שיעודד מעורבות (יותר מכפי שקיימת בלאו הכי כרגע) של המדינה בנעשה בתחום הזכיינות של בתי קפה ומסעדות. זו מאחר שמספר בעלי עסק פשטו רגל בגלל ניהול כלכלי לא נכון.

המסקנה של ליאת רון - עוד מעורבות של המדינה, עוד חוק, זה מה שיעזור!

כן ממש.

אבל זו רק דוגמה, וכאלה לא חסרות.

מבחינתם של הכתבים והעיתונאים המסקנה תמיד אחת - עוד מעורבות ועוד חוקים.


כך למשל בסיקור מסיבת פורים של עיריית תל-אביב שבמהלכה עשרות נערים הזדקקו לטיפול רפואי וחלקם אף הגיע לאשפוז בשל שתייה מופרזת של אלכוהול.

בסיקור נרחב באתרי החדשות המובילים, במאקו, וויינט, וגם בחברת החדשות של ערוצים 12 ו-13, לכולם הייתה שאלה אחת: "מדוע משטרת ישראל לא הייתה מספיק מעורבת?"

אם זה לא היה כל כך עצוב זה בוודאי היה מצחיק.

שהרי האנשים האלה מחזיקים פתיש ובכל בעיה רואים מסמר.

הנה הודעת עיריית תל-אביב לאירועי פורים:
"שכרות בקרב בני נוער היא תופעה קשה ולכן כלל הגורמים נערכו לפני מסיבת הפורים לפי הנחיות המשטרה... עם זאת, לא ניתן למנוע באופן מוחלט צריכת אלכוהול של בני נוער לרבות כאלו ששתו לפני הגעתם למסיבה או שבגירים רכשו עבורם... נבחן דרכים לצמצם את התופעה באירועים ציבוריים".

שוב, התקשורת מעודד עוד מעורבות של המשטרה, ועוד מעורבות של המדינה, כך שבסופו אל תתפלאו שלממסד הפקידותי ולמשטרה בפרט יש כל הרבה כוח.


כל הדברים האמורים במאמר הנם דעותיי הפרטיות בלבד! אם נעלבתם אנא צאו מן הבלוג זה ואל תכנסו אליו יותר. תודה.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

התקשורת מחבקת את המסתערבים באוניברסיטת ביר-זית, ואת המשטרה בחקירות נתניהו - אין דמוקרטיה במדינת ישראל!

במדינת הגמדים העבדים הנרצעים וויתרו מזמן על חלום החופש, על פני זאת מעדיפים לעשות את המוות לראש הממשלה

הסירוב לאשר ייצוא קנאביס רפואי לחו"ל - עוד ניסיון גזל של הממסד הבולשביקי ששולט במדינה