למה לעזוב את הארץ? כי היהדות ההומנית והפלורליסטית נמצאת בגלות

על אף מה שמנסים  להנחיל לכם אל תאמינו כי היהדות קשורה קשר עבות לארץ ישראל. מה שהיה לפני אלפיים שנים הוא דבר אחר ושונה בתכליתו ליהדות כפי שאנו מכירים אותה על כלל מצוותיה ומנהגיה, ספרי הקודש שלה וכהנה וכהנה. אין שום קשר, זה דבר אחד וזה דבר אחר. היהדות של ימי בית שני, היהדות של ימי הביניים והיהדות המודרנית אינם מקשה אחת. היהדות המודרנית מזוהה עם תהליכי מודרניזציה וגלובליזציה, פלורליזם והמוניזם, לכן מובילים את התעשייה, המדע, הטכנולוגיה, ועוד. כיום יהדות הגלות מושכת לכיוון אחד, בעוד ויהדות ארץ ישראל מושכת לכיוון אחר לגמרי. 

בעוד והראשונים מעודדים את הדמוקרטיה הראשונים הולכים כנגדה. עם הקמת מדינת ישראל נפגשו שני ערכים שונים בתכלית: יהדות התפוצות והפרוייקט הציוני. אלו שני דברים שונים. ישראל מנסה לנכס את השואה לצרכיה, אבל אל תתבלבלו, אין קשר בין דברים, מלבד קשר סמלי אנוכי שנועד לצרכים הלאומניים הצרים של הציונות. לכן נתניהו אמר את מה שאמר על ג'ורג' סורוס. הוא צודק: סורוס שמזוהה עם תיאוריות הקונספירצייה הגדולות אודות הגלובליסטים והיהודים העשירים ששולטים בעולם, באמת מימן מה שלהבנתו הוא הדבר המוסרי ביותר - תהליך הגלובליזציה. זה מזוהה עם הומניזם ודמוקרטיה להבנתו. אבל התנועה שמוביל טראמפ מצד אחד, תיאורתיקנים אנטישמים מצידו האחר מתנגדים לכך בכל תוקף. אני מזמין כל אחד מהקוראים לעיין בפרוטוקולים של זקני ציון, כמו גם בספרו של היטלר מיין קאמפ, שרוכבים על אותן תיאוריות קונספרטיביות בידיוק. 

זה שמזהים את מדינת ישראל והפרוייקט הציוני עם עם הבונים החופשיים, ג'ורג' סורוס, ועוד כהנה וכהנה אליטות ששולטות לכאורה בעולם, זה לא מדוייק. אלו ייתכן ותמכו בישראל תקופה, אבל רעיונותיהם גם סותרים את הרעיון הציוני, בדיוק כפי שסותרים את הרעיון של ממשלות הימין של מזרח אירופה, היינו הך .

הציונות היא דבר טוב - אבל רק בימיה הראשונים, עד שנות השישים. לאחר מכן התפצלה כמעט לחלוטין ממה שנותר מן הזהות היהודית הגלותית, ונשארה עם חושך עמוק. 

ישראל היום היא מדינת חושך, שקורים בה גם דברים טובים, אבל המהות שלה היא שליטה וכוח על פני חופש.  היא הופכת יותר ויותר לעוד מדינה במזרח אירופה, אלא שהייחודיות שלה היא בכך שעדיין מנסה לשווק עצמה כמשהו הומני, אור לגויים. כלומר שעדיין רוכבת על שרידי, מה שנותר מהם בכל אופן, של יהדות הגולה, היהדות המדעית והפלורליסטית. 

בגלל מראית העין הזו זה כל כך כואב. כי אנשים סובלים מנחת זרועו של השלטון ואפילו לא יכולים לדבר על כך. 

המהות של ישראל היא למעשה מה שהיא במובן הגלוי לכל בר דעת שרק צריך לפקוח את עיניו ולהסתכל סביבו - בית כלא ענק, שרק הולך ונהיה חנוק יותר ויותר. 

אם אתם בעד חופש - הגרו מישראל, עזבו אותה, כי כאן לא תמצאו אותו.   כל הדברים האמורים במאמר הנם דעותיי הפרטיות בלבד! אם נעלבתם אנא צאו מן הבלוג זה ואל תכנסו אליו יותר. תודה.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

במדינת הגמדים העבדים הנרצעים וויתרו מזמן על חלום החופש, על פני זאת מעדיפים לעשות את המוות לראש הממשלה

"יכול לתקוף, להרביץ, ולא יקרה לו כלום": הגיע הזמן להכריז אפס סובלנות לאלימות, גם כשבאה מצד בעלי מוגבלויות ומעורערים נפשית

מצבו העגום של הקנאביס בישראל משקף את השפל שבו נמצא האזרח הקטן בישראל, ומהווה סיבה מספיק טובה לרדת מהארץ