קנאביס רפואי: כיצד השתלט הממסד הבולשביקי על תעשיית הקנאביס - בישראל שלב אחר שלב

כדאי וצריך לומר זאת: קנאביס רפואי הוא כינוי מכובס להשתלטות של גורמים אינטרסנטים במגזר הציבורי על התעשייה שהייתה יכולה להפוך להכי רווחית בישראל.

 בימים האחרונים אנחנו נהיה עדים לצעדים נוספים במסגרת פרוייקט המדיקלזציה של הקנאביס בישראל. 

כבר בשבועות הקרובים יוכלו מטופלים עם מרשם ביד לרכוש מוצרי קנאביס בבתי מרקחת המפוזרים ברחבי הארץ. לכאורה צעד מבורך, אלא שגן העדן הזה שמור רק למטופלי קנאביס רפואי. מה עם כל השאר? 

אין זה מקרה שאותם ידיים שבוחשות בהיבט הפלילי של הקנאביס, דוחפים יותר ויותר לאכיפה אפילו נוקשה יותר מכפי שמתרחשת כיום, אלו אותם ידיים שבוחשות בקנאביס הרפואי. 

אין זה גם מקרה שבכירי היחידה לקנאביס רפואי (היק"ר) במשרד הבריאות מתבטאים באותו אופן שמתבטאים בכירי הרשות למלחמה בסמים, כן זו שלכאורה נסגרה כבר. 

אלו שעינם בראשם כבר מטיבים להבין כי המהלך הכולל אשר במסגרתו המדינה נלחמת עד חומרה במגדלים ומפיצים של קנאביס, ונלחמת עד חורמה בכל אפשרות שחקלאים יוכלו לייצא קנאביס לחו"ל, ובמקביל אף נלחמת כדי למנוע כל שינוי מהותי בחוק השערורייתי והאנטי דמוקרטי הזה שנקרא "חוק פקודת הסמים המסוכנים". 

כבר ברור לנו שהידיים שבאמת משחקות כאן אלו ידי הרשות למלחמה בסמים ובכירים במגזר הציבורי שמקורבים אליה. הם אלו שמנווטים מאחורי הקלעים כיצד תתפתח תעשיית הקנאביס בישראל. 

הרשות למלחמה בסמים מקושרת היטב בפוליטיקה הישראלית ובמפלגות השונות. כאשר מספרים לכם שהרשות נסגרה אל תתפתו להאמין כל כך מהר. סביר יותר להניח שפעולת "סגירת" הרשות הייתה פעולה מוצלחת למדי של הסחת דעת. 

אמנם עובדי הרשות למלחמה בסמים פוטרו או היו בסכנת פיטורין, אולם בכירי הרשות לא הלכו לשום מקום. הם פשוט עברו לפעול תחת המשרד לבטחון פנים.
גלעד ארדן, השר לבטחון פנים, כיהן כיו"ר הרשות למלחמה בסמים בעבר, טרם כניסתו לפוליטיקה. 

כניסתה של הגווארדיה תחת הבט"פ בוודאי לא שינתה את מידת ההשפעה שלהם על הנעשה, אלא אף חיזק אותה. כעת שהם פועלים מתוך הבט"פ, כך קרובים יותר לאוזנו של ארדן, בשר מבשרה של הרשות.

חוק האי הפללה וההתנגדות לייצוא קנאביס רפואי הם תוצאה של הדבר הזה.

האנשים האלה מבקשים רק דבר אחד - שליטה.

הם שולטים ונדחפים לכל מה שנוגע לקנאביס מאחר ושליטה תעניק להם נתח בעוגה. מאחורי הכסות האידיאולוגית וההתנגדות המוסרית לכאורה לשימוש בקנאביס לצרכי פנאי עומד רצון לשים יד על הכסף הגדול של שוק הקנאביס הרפואי המתפתח במהירות.

על כן, לא גלעד ארדן ולא בנימין נתניהו מסוגלים להגיד את המילה האחרונה בכל הנוגע לעתידו של הקנאביס בישראל. מי שאומרים את המילה האחרונה אלו העסקנים הפוליטיים במרכז הליכוד ובמפלגת ישראל ביתנו. 

חבורה זו של עסקנים מקושרים ברשות למלחמה בסמים ובסביבתה מנסים עד כמה שניתן לצמצם את השוק הזה ולמרכז אותו תחת שליטתם.

למעשה אין הרבה הבדל בין ההשתלטות הזו לאופן שבה השתלטה המדינה על שאר השווקים. מדובר בדפוס פעולה קבוע של המגזר הציבורי בישראל.

תחת מעטה אידיאולוגי נחטף תחת עינינו שוק שיכל להיות תוסס ורווחי, ובשל תאוות בצע וכוח של מספר אנשים כולנו סובלים, גם אלו שמבקשים גם להינות ממוצרי קנאביס, גם החולים שצריכים להתפשר על איכות שירות גרועה במיוחד בשל ניהול כושל של מגזר ציבורי לא יעיל. גם החקלאים סובלים מאחר ומפסידים אפשרות לגדל ולייצא קנאביס. 


  כל הדברים האמורים במאמר הנם דעותיי הפרטיות בלבד! אם נעלבתם אנא צאו מן הבלוג זה ואל תכנסו אליו יותר. תודה.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

במדינת הגמדים העבדים הנרצעים וויתרו מזמן על חלום החופש, על פני זאת מעדיפים לעשות את המוות לראש הממשלה

"יכול לתקוף, להרביץ, ולא יקרה לו כלום": הגיע הזמן להכריז אפס סובלנות לאלימות, גם כשבאה מצד בעלי מוגבלויות ומעורערים נפשית

מצבו העגום של הקנאביס בישראל משקף את השפל שבו נמצא האזרח הקטן בישראל, ומהווה סיבה מספיק טובה לרדת מהארץ