האם הרשות למלחמה בסמים או מה שנותר ממנה היא זו שמונעת את ייצוא הקנאביס הרפואי?

לא הרבה יודעים אבל הרשות למלחמה בסמים לא נסגרה, זה פיקציה, שקר. הרשות "הוזזה" הרחק מעיני הזרקורים, שם ממשיכה לעולל נזק וחולבת כספים, יותר נכון שודדת אותם, הכל לאור יום.

אתמול פורסם במגאזין "קנאביס" כי ייצוא הקנאביס הרפואי מתעכב בשל ויכוח בין המשרד לביטחון פנים לבין משרד האוצר, וויוכוח שנוגע למספר חוות שיקבלו אישור לגדל קנאביס, וכן לתקציבים שהמשרד לביטחון פנים דורש לטובת "הסברה לנוער". 

אולם מה שתמוה בעיני, מדוע שהמשרד לביטחון פנים יתעסק בכלל בהסברה?   

אז זהו שלא מדובר במשרד לביטחון פנים אלא באנשי הרשות למלחמה בסמים, זו שבמהלך הונאה כאילו נסגרה, הועברה הרחק מזרקורי התקשורת, שם יכולה להמשיך לעולל מבלי מפריע נזק, ולהמשיך לשתות כספים מהמדינה.

כבר כתבנו כאן וכאן אודות ההשתלטות של הממסד הבולשביקי על הקנאביס הרפואי בישראל.

תחום זה בעל פוטנציאל כלכלי אדיר בישראל של שנת 2018 נבלע על ידי גורמים פוליטיים המקורבים לשלטון וטייקונים, לא משהו חדש במדינת ישראל, שהרי לעולם לא היה כאן שוק חופשי באמת.

אבל מה שבאמת עשוי להפתיע אפילו פסימיים שכמוני הוא בהיקף שהדברים קורים, וברמת החוצפה ועזות המצח, כל זאת דווקא בעידן של תקשורת חופשית, ועוד יותר מפתיע תחת מנהיגותו של אבי הכלכלה החופשית בישראל - בנימין נתניהו.

נתניהו לא אחת התפאר במהלכים שמוביל כדי לפרק את כל הפלונטרים שיש במשק הישראל בדרכו להפוך אותה למדינה שבה החירות הליברליזם הכלכלי יגברו על היסודות הבולשביקים והשחיתות הממארת שפושה כאן.

אולם, גם ביבי נפל בפח.

עיכוב הקנאביס הרפואי, כל עיכוב, בין אם מדובר בייצוא הקנאביס הרפואי לחו"ל ובין אם מדובר ביחס לחולים עצמם, נעשה לא מתוך סיבות עינייניות ומקצועיות אלא משיקולים פוליטיים.

מסתבר שלא השתנה הרבה מאז ימי מפא"י העליזים.

הקנאביס הרפואי ממגנט לתוכו שני גורמים עיקריים: הגורם הראשון הוא חיובי דווקא, מדענים, תעשיינים, חקלאים ויזמים, כולם לשים יד על השוק הכי רווחי ומתפתח בשנים האחרונות. הגורם השני - חיובי הרבה פחות הוא מעכרים, עסקנים ומקורבים פוליטיים. גם הם רוצים להרוויח, אולם לא בדרך של יזמות ועשייה, אלא בדרך של התחברות לעטיני השלטון, קידום תהליכים שיטיבו רק עימם ועם מקורביהם בלבד. 

עצם הדרישה של המשרד לביטחון פנים לקבלה של 40 מיליון ש"ח לטובת הסברה לנוער היא בגדר השתנה מן המקפצה.

לא שאני מזלזל בצורך לחנך, ללמד, ולגרום לנוער להבין טוב יותר מה זה קנאביס, עוד בטרם הסדרת שוק הקנאביס או במהלכו. אולם לא מתפקידו של המשרד לביטחון פנים, ובוודאי שלא מתפקידה של הרשות למלחמה בסמים לעשות זאת.

הרשות למלחמה בסמים, וצריך לומר זאת באופן הכי ברור שאפשר איננה יכולה לעשות שום דבר טוב.

מדובר בחבורה של אנשים חסרי מעוף ותעוזה, אנשים חסרי יכולת שרגילים לחלוב כספים מהמדינה. שום דבר טוב לא ייצא מזה.

העיקרון לפיו מספר בודד של עובדי ציבור יתפרנסו על חשבון רווחתו של הציבור כחלק מהשקפת עולם סוציאלסטית הנו מעוות מיסודו, מאחר ובמבחן התוצאה מדובר בגזל, שוד של הציבור, מהלך בלתי דמוקרטי.

התרומה של הרשות למלחמה בסמים לציבור בטלה בשישים לעומת הנזק שעוללה.

יכולים לומר שם מהבוקר עד הערב כמה עבודתם תורמת לנוער ולחברה, הכל שקרים ומניפולציות.

אני לא מכיר אף מחקר שמראה כי צריכת האלכוהול בקרב הנוער הצטמצמה באיזושהי דרך הודות לעבודת הרשות למלחמה בסמים, ושלא לדבר על סמים.

אין כאן לא רווח ולא תועלת לציבור.

הציבור משלם כאן בעצם פעמיים - פעם אחת בדמות תקציבי ענק שעוברים לאנשים האלה, ופעם שנייה בדמות הנזק שהשפעתם מחוללת.

באופן דומה לקצבאות ילדים ולסובסידיות, תקציבי הענק שעוברים לידי הרשות למלחמה בסמים מעודדת נחשלות, היעדר עשייה וכמובן שהיעדר יצירתיות, בניגוד גמור לשוק החופשי.

כתבתי זאת כבר בעבר ואחדד זאת שוב- כלכלה סוציאלסטית פוגעת בחברה והופכת אותה לפחות חופשית, אין כמו הקנאביס והתלאות הכל כך רבות שהשוק וצרכניו עוברים בכדי להמחיש זאת.

מוכרחים לשים לזה סוף!

 כל הדברים האמורים במאמר הנם דעותיי הפרטיות בלבד! אם נעלבתם אנא צאו מן הבלוג זה ואל תכנסו אליו יותר. תודה.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

במדינת הגמדים העבדים הנרצעים וויתרו מזמן על חלום החופש, על פני זאת מעדיפים לעשות את המוות לראש הממשלה

"יכול לתקוף, להרביץ, ולא יקרה לו כלום": הגיע הזמן להכריז אפס סובלנות לאלימות, גם כשבאה מצד בעלי מוגבלויות ומעורערים נפשית

מצבו העגום של הקנאביס בישראל משקף את השפל שבו נמצא האזרח הקטן בישראל, ומהווה סיבה מספיק טובה לרדת מהארץ